Sabiribadi granaatõunamahl

 

Sabiribadi granaatõunamahlad on pärit Aserbaidžaani Sabiribadi maakonna parimatest granaatõunaaedadest. Kasutates ainult looduslikke väetisi ja rohke päikeseküllus on see regioon kohaks kus kasvavad parimad granaatõunad mida Aserbaidžaanis on leida.

Sabiribadi granaatõunamahl on valmistatud naturaalsest värskest pressitud granaatõunamahlast, mitte kontsentreeritud mahlast. Peale mahla töötlemist hävitatakse halvad bakterid ning järgi jäävad enamus kasulikke elemente mis sisalduvad granaatõuntes. Granaatõunamahlale pole lisatud säilitusaineid ega suhkrut või magusaineid. See on kooslus mis tagab Sabirabadi granaatõunamahla värske ja looduslähedase granaatõuna maitse ja tervislikkuse.

Värske mahl ei pea olema roheline ega spinatit täis, et olla tervislik. Granaatõunamahl sisaldab üle saja fütokemikaali. Granaatõuna vilju on meditsiinina kasutatud üle tuhande aasta.

Müügikohad:

  • Lasnamäe Maksimarket – J.Smuuli tee 43, Tallinn
  • Laagri Maksimarket – Pärnu mnt. 558a, Tallinn
  • Haabneeme Konsum – Rohuneeme tee 32, Haabneeme
  • Haapsalu Konsum – Tallinna mnt. 1
  • Uuemõisa Konsum – Tallinna mnt. 84, Haapsalu

 

01.

Antioksüdandid

Granaatõunamahlas on rohkem antioksüdante kui enamus teistes puuviljamahlades. Samuti on selles kolm korda rohkem antioksüdante kui punases veinis ja rohelises tees. Granaatõunamahlas sisalduvad antioksüdandid aitavad eemaldada vabu radikaale, kaitsta rakke kahjustuste eest ja vähendada põletikku

02.

C-vitamiin

Ühe granaatõuna mahlas on üle 40% Teie päevasest C-vitamiini vajadusest.

03.

Vähi ennetamine

Granaatõunamahl lõi hiljuti laineid, kui teadlased leidsid, et see võib aidata eesnäärmevähirakkude kasvu peatada. Vaatamata mitmetele uuringutele mahla mõju kohta eesnäärmevähile on tulemused siiski esialgsed. Ehkki inimestega pole pikaajalisi uuringuid tehtud, mis tõestaksid, et granaatõunamahl takistab vähki või vähendab riski, ei saa selle lisamine oma dieedile kindlasti kahju  teha.

04.

Alzheimeri tõve ennetamine

Arvatakse, et mahlas olevad antioksüdandid ja nende kõrge kontsentratsioon pidurdavad Alzheimeri tõve kulgu ja kaitsevad mälu.

05.

Seedimine

Granaatõunamahl võib vähendada soolestiku põletikulisi protsesse ja parandada seedimist. See võib olla kasulik inimestele, kellel on Crohni tõbi, haavandiline koliit ja muud põletikulised soolehaigused.

06.

Põletikuvastane

Granaatõunamahl on antioksüdantide kõrge kontsentratsiooni tõttu võimas põletikuvastane aine. See võib aidata vähendada põletikulisi protsesse kogu kehas ning vältida oksüdatiivset stressi ja kahjustusi.

07.

Artriit

Granaatõunamahlas sisalduvad flavonoolid võivad aidata blokeerida põletikku, mis soodustab osteoartriiti ja kõhrekahjustusi. Täiendavaid uuringuid mahlale on hetkel pooleli selle potensiaalse mõju kohta osteoporoosile, reumatoidartriidile ning muudele artriidi ja liigesepõletike tüüpidele.

08.

Südamehaigused

Granaatõunamahl on võistlustules ka kui kõige südamesõbralikum mahl. Näib, et see kaitseb südant ja artereid. Väikesed uuringud Trusted Source on näidanud, et mahl parandab verevarustust ja hoiab arterid muutumas jäigaks ja paksuks. Samuti võib see aeglustada naastude kasvu ja kolesterooli kogunemist arterites.

09.

Vererõhk

Granaatõunamahla iga päev joomine võib aidata ka süstoolse vererõhu alandamisel. Erinevate uuringute põhjalikud ülevaated kinnitavad, et südame tervisele oleks kasulik lisada granaatõunamahla iga päev.

10.

Viirusevastane

C-vitamiini ja muude immuunsust tugevdavate toitainete, näiteks E-vitamiini vahel võib granaatõunamahl ennetada haigusi ja võidelda nakkuste vastu. Granaatõunad on laborikatsetes näidanud ka antibakteriaalset ja viirusevastast toimet. Ka käesoleval ajal uuritakse mahla mõju levinud nakkustele ja viirustele.

11.

Vitamiinirikas

Lisaks C- ja E-vitamiinile on granaatõunamahl hea foolium happe, kaaliumi ja K-vitamiini allikas.

12.

Mälu

Värske uuringu kohaselt võib 8 untsi (237 milliliitri) granaatõunamahla päevas joomine parandada õppimis võimet ja mälu.

13.

Seksuaalne jõudlus ja viljakus

Granaatõunamahla antioksüdantide kontsentratsioon ja võime mõjutada oksüdatiivset stressi  ja muudavad selle potentsiaalseks viljakuse abistajaks. On tõestatud, et oksüdatiivne stress põhjustab sperma talitlushäireid ja vähendab naiste viljakust.

Samuti on tähendatud, et mahl aitab vähendada platsenta oksüdatiivset stressi  kuid teadlased ei tea veel selle täpseid eeliseid. Granaatõunamahla joomine võib tõsta ka meeste ja naiste testosterooni taset, mis on üks peamisi suguhormoone.

14.

Kestvus- ja sporditulemused

Unustage hapu kirsi- ja peedimahl. Granaatõunamahl võib olla uus sportliku jõudluse parandaja. Mahl võib aidata vähendada valulikkust ja parandada jõudluse taastumist. See vähendab ka treeningutest põhjustatud oksüdatiivseid kahjustusi.

15.

Diabeet

Granaatõuna kasutati Lähis-Idas ja Indias tavaliselt diabeedi ravimina. Ehkki granaatõuna mõju kohta diabeedile on veel palju teadmata, võib see aidata vähendada insuliiniresistentsust ja alandada veresuhkrut.